STAR Local Winners

Congratulations to the 2021 Local STARs!

Click here to return to the STAR home page.

(Region STAR Students and Teachers are in bold.)

STAR Region 1

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Bartow County Adairsville High School Brandon Alexander Bosdell Jerry Queen
Cass High School Jaden Nichole Musacchio Patrick Mulrennan
Woodland High School Kevin Lee Bassler Michael Kobito
Bremen City Bremen High School Jung Ho Justin Shin Jason Fields
Calhoun City Calhoun High School Caleb Alexander McFarland Dr. Sean McKenzie
Carroll County Bowdon High School Emily Mae Stone Dana Ray
Central High School Naomi Clare Norbraten Caroline Crow
Mt. Zion High School Aaron W. Hanson Robert Adam Watts
Oak Mountain Academy Scott Powers Ben Pullin
Temple High School Joshua Allan Mitchell Jessica Bohlen
Villa Rica High School Emmanuel Ramos Carl Jordan
Carrollton City Carrollton High School Collin Robert Jones Dr. Laura Rader
Cartersville City Cartersville High School William Jackson Cline Amy Archer
Excel Christian Academy Brooklyn Guthrie Nick Holsomback
Catoosa County Heritage High School Jae-Yoon Song Tara Tollett
Lakeview-Ft Oglethorpe High Shaili Sanjaykumar Patel Susan Bradley
Ringgold High School Natalie Elizabeth Hope Rachel Carr
Chattooga County Chattooga High School Grady McGuire Beach Sarah Elizabeth Morgan
Chickamauga City Gordon Lee High School Emma Minghini Heather Solmon
Dade County Dade County High School Basil Nakhleh Nick Wilson
Dalton City Christian Heritage School Ilya Sniff Beth Smithey
Dalton High School Abigail Liu Jennifer Balog
Floyd County Armuchee High School Ethan Tyler McGhee Melanie Floyd
Wyatt Mark Miller Timothy Bourg
Coosa High School Zayden Lee Sullins Chris Parker
Model High School Sophia Grace Swann Ian Crawley
Pepperell High School Clay Edward Crawford Allison Goggans
Gordon County Gordon Central High School Saiji Maria Morales Ashli Hall
Sonoraville High School Elijah James Hibberts Ashley Brookshire
Haralson County Haralson County High School Tucker Sean Cole Tim Cole
Heard County Heard County Comp. High School Seth Richard Flemming III Johnny Hurd
Murray County Murray County High School Tyler Scott Callahan Dr. Charles Longmire
North Murray High School Joshua Nicholas Bruner Kevin Henry
Paulding County East Paulding High School Haley Peek Marilyn Clifton
Hiram High School Kayla Anderson Stan Halbrooks
North Paulding High School Benjamin Skowronski Jason Goodman
Paulding County High School Garrett Sutter Schwartz Marc Pedersen
South Paulding Co. High School Colin William Acker Jeff Lindsey
Polk County Cedartown High School Ethan Michael Lester Chuck Thaxton
Rockmart High School Timothy Dewayne Williams James Cox
Rome City Darlington School Angelina Anne Laramie Al Shorey
Rome High School Thu Minh Truong Amanda Howell
Unity Christian School Matthew Thomas DiPrima Lane Rice
Trion City Trion High School Elijah Gage Hudgins Beth DeParlier
Walker County LaFayette High School David Allen Manley Dr. Regina Hardinger
Ridgeland High School Joshua Park Sandra Weathers
Whitfield County Coahulla Creek High School Alexandra Grace Defalco Josh DesLattes
Northwest Whitfield High School Courtney Marie Jones Janet Robbins
Southeast Whitfield High School Elizabeth Ellen Shirah Alison Hunt

STAR Region 2

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Dawson County Dawson County High School Magnus Dorn Hodgson Aimee Park
Fannin County Fannin County High School John Moler Dewayne Thomas
Mountain Area Christian Academy Sydney Abigail Nickerson Rachel Jones
Gainesville City Gainesville High School Marisa Woo Chandra Karnati
Lakeview Academy Siyun Liu Teresa Hughes
Riverside Military Academy Oscar Fang Andrew Jobson
Gilmer County Gilmer High School Morgan Gallagher Todd Joe Pflueger
Habersham County Habersham Central High School Ege Aj Keskin Angela Nunnally
Tallulah Falls School Pengyue Wang Adam Greiving
Hall County Cherokee Bluff High School Austin Bryant Wallace Jeremy Purdy
Chestatee High School Abigail Elizabeth Boyer Jeff Kelly
East Hall High School Andrea Lopez James Stainback
Flowery Branch High School Kevin Jiang Melodee Lackey
Johnson High School Rosa Figueroa Scott McConnell
Lanier Christian Academy HyeJu Cho Katy Foster
North Hall High School Anna Catherine Brewer Christopher Haynes
West Hall High School Ashley Alcantar Rubia Castro Diaz
Lumpkin County Lumpkin County High School Nicholas James Anderson Dr. Terry McGee
Pickens County Pickens High School Brett Austin Menard Christine Westbrook
Rabun County Rabun County High School Nicholas Scott Bradley Jennifer Grimmett
Abigail Lee Page John Blackstock
Rabun Gap-Nacoochee School Alexander Whetstone Mescher Stephen Nowack
Stephens County Stephens County High School Arvin Trong Dinh Lynne Fisher
Towns County Towns County High School Mckenzie Livingston Christa Houser
Union County Union County High School Hannah Nicole Todd April Krieger
White County White County High School Charles Causey Kalin Kennedy

STAR Region 3A

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Atlanta City Atlanta Classical Academy Ashlynn Bree Gannon Dr. Kevin Roth
Atlanta Girls School Lindsey Geer Ric White
Atlanta International School George Danchen Song Megan Forrest
Benjamin E. Mays High School Jeremiah David Miller Naomi Pate
Booker T. Washington High School Brenda Nicole Thornton Rodney Willingham
Carver Early College High School Lesaiah Ja’Lear Tillery Dr. Thomas Gosha
Charles R. Drew Charter Alani Laura-Jean Andrews Angelica Harston
Coretta Scott King YWLA Bre’Anna Smith Dr. Juliette Johnson
Frederick Douglass High School Kevin Morockie Earl Dan Witherspoon
Henry W. Grady High School Griffin Joseph Richie Christopher Rhodenbaugh
KIPP Atlanta Collegiate High School Atta Kane Diop Betsy Kim
Maynard H. Jackson High School Grace Gelaude Jia Feng
North Atlanta High School Alison Christmann-Vener Caitlin Tripp
Pace Academy Laura Romig Emily Wasburn
South Atlanta High School Wendy Nevarez-Sanchez Andrea Miller
The Lovett School Mina Derebail Koffivi Houngblame
Anita Hua Betty Hu
The Westminster Schools Yash Vinod Kumar Kadadi Tim Shabanowitz
Matthew Spillman Dr. Neema Salimi
Anand Srinivasan Dr. Neema Salimi
Therrell High School Cori C. Stockard Remy Hassett
Buford City Buford High School Monroe Harless Gail Harris
James Morgan Justin Johnson
Vachan Patel Lisa Cole
Cherokee County Cherokee Christian High School Wyatt Reardon David Jennings
Cherokee High School Samuel Aaron Wyatt Eric Jones
Creekview High School Koryn Todd Brenda Guyer
Etowah High School Analise Filisia Black Kristy Szpindor
Ian william McKinney John Murnan
River Ridge High School Nicholas Audinet Casey Belli
Sequoyah High School Jeremy Joo Young Jeong Andrew Oberlies
Woodstock High School Arnav Sharma Steve Epperson
Cobb County Alan C. Pope High School Gregory Park Dr. Julie Kokan
Allatoona High School Luke Jansen Towery Elizabeth Downey
Campbell High School Canon Mark Jackson Dr. Heather Lynch
Carlton J. Kell High School Christian Andres Hurn Doug Hale
Cornerstone Prep. Academy Alexandra Swanson Tracie Setzler
Dominion Christian High School Jackson Brooks Barahona Nabile DePraect
George Walton High School Vedika Bhatnagar Erin Guthrie
Banglue Wei Brian Benton
Harrison High School Kai William Lee Adams Megan Schuitema
Kevin Shashin Bhavsar Tracy Weir
Hillgrove High School Kevin Wong Barron Joseph Hilliard
Kennesaw Mountain High School Naisha Sylvestre Bonnie Wright
Lassiter High School Victoria Ann Dutkiewicz Chris Minich
McEachern High School Ifran Mohammed Ambahun Michael Lee
Mt. Paran Christian School Matthew Buchan Dr. Bonnie Stephens
North Cobb Christian School Abel Yared Josh Speck
North Cobb High School Paulette DeJarnette Deepa Stephen
Osborne High School Jacqueline Montelongo Phillip Thgurmond
Pebblebrook High School TiOluwanimi A. Adesanya Katina Howell
Shiloh Hills Christian School Sean Kasper Jeter Andrew Bundrum
South Cobb High School Abena Asantewah Tanoh Dr. Terry Davis
Sprayberry High School Allison Mawn Kyla Passman
Wheeler High School Julie Yan Jennifer Callison-Bliss
Whitefield Academy Chase Robert Watson Stephen Hellier
Decatur City Decatur High School Yildiz Derinkok Erika Leach
DeKalb County Arabia Mountain High School Monique S. Morse Ross Knezek
Ben Franklin Academy Cormac Frederick McCabe Barry Dunnavant
Cedar Grove High School Akilha Crystal Norton Genetta Reeves
Chamblee Charter High School Catherine H. Coassaboom Dr. Kathryn Zuehlke
Megan K. Woo Dr. Holly Isserstedt
Clarkston High School Selihom Aria Kristen Bibb
Columbia High School Kai Ija Annis Hetal Raval
Cross Keys High School Jonathan Marquez Tracy Vax
DeKalb Early College Academy Moontashir Siam John Alberts
DeKalb School of the Arts Willa Grace Pevey Brian Daniels
Druid Hills High School William Wainwright Brett Flater
Dunwoody High School Daniel Larry Maslia David Gay
Tyler Logan Rush Mike berry
Lakeside High School Austin James Beale Adam Crawford
Ezra Gray Dolensky Tara Buonamici
Marist School John Griffin Aaron Schmitt
McNair High School Jahmal Mifford Ray Danielle Garriott
Miller Grove High School Alisha Michelle frazier Latasha Farmer
Redan High School Tierra Nyemah Phillips Nichelle Marshall
Southwest DeKalb High School Solari Michelle Reeder James Seda
St. Pius X Catholic High School Cody Michael Nelson Carrie Stockard
Stephenson High School Blessing Ifeyinwa Chinelo Love Cheryl Wyatt
Stone Mountain High School Knighton Ivory Walker Cifford Southern
Tapestry Public Charter School Meredith Jean Pollette Lauren Sullivan
Towers High School Amauri S. Ferguson Jamila-Akilah Harris
Tucker High School Mihir Alexander Misra Stephanie Willocks
W.D. Mohammed High School Inaya M. Champion Zarinah Abdur-Rahman
Forsyth County Alliance Academy for Innovation Mahitha Adhiti Pothuri Dr. Melanie Dunn
Denmark High School Emma Oswald Angela Satterfield
Aryan Thakur Cynthia Cooper
Forsyth Central High School Riley James Lofgren Elena Cristina Stevenson
Horizon Christian Academy Mary Sinclair Jones Andrea Brandt
Lambert High School Jusin Kim Joel Posey
Kasey Park Jennifer Wilson
North Forsyth High School Chase Alan Lee Judy Austin
Pinecrest Academy Eliza DiMarco Kim Matthews
South Forsyth High School Riley Alexander Durbin Vince Reynolds
West Forsyth High School Caroline Coggin Robert Jenkins
Fulton County Alpharetta High School Brian Shon Ana Maria Gottlieb
Atlanta Jewish Academy Matthew Minsk Joel Rojek
Benjamin Banneker High School Kristin Dix Matthew Patterson
Blessed Trinity Catholic High School Alexandria Kantor Margaret Ward
Ronald Miller Amy Muller
Brandon Hall School Yeming Xiao Colleen Martenson
Cambridge High School Kathryn Amstutz Lauren Hall
Centennial High School Declan Colin Campbell Dr. Ko-Ming Shih
Chattahoochee High School Suraj Chandra Edara Pamela Whitlock
Creekside High School Dhruv R. Patel Patti Lee
Fellowship Christian High School Bennett Wade McKinney Drew Lawes
Fulton Science Academy Holden Watson Sema Duzyol
Hapeville Charter Career Acad. Henok K. Alemu Wubesht Moges
Holy Innocents’ Episcopal School Lane Estes John Taylor
Holy Spirit Preparatory School Jiarong Li Matthew Reger
Johns Creek High School Austin Tsang David Roth
King’s Ridge Christian School Andrea Sherman Katie Layton
Landmark Christian School Samantha Alice McGurl Mark Hossler
Langston Hughes High School Daniel Sebastian Salazar Charles Foster
Madison Rachelle Webb Keith Matier
Milton High School Vishaal Ram Alex Marsh
Mt. Pisgah Christian School William Brookes Gansereit Latonia Anthony
Mount Vernon Presbyterian Shuchun Zhang Danielle Heintz
North Springs Charter High School Madeline Brooke Lampert Gwen Kaminsky
Northview High School Christine Baek Tania Pope
Riverwood International Charter Lauren Cohn Anna Trentacoste
Roswell High School Sean Maloney Robertson Daniel Brown
St. Francis High School Ashley Simkin Dimpal Nana
The Cottage School Nicholas Rice Lydia Dene
The Galloway School Charles Solomon Garroway Chris Curtis
The Weber School Micah Isaac Reich Chris Chapman
Tri-Cities High School Eduardo Esparza Mireles Stephen Rase
Westlake High School Asia Humphrey Sherri Bouhi
Woodward Academy Sachi Reddy Maggie Berthiaume
Gwinnett County Archer High School Morgan Bell Joni Jameson
Berkmar High School Matthew Kededa Robert Krask
Brookwood High School Cindy Mai Huynh David Dimsdale
Central Gwinnett High School Anahi Camilia Canales Dominguez Kari Slaton
Collins Hill High School Wells West Bussey Jeremy Lumpkin
Dacula High School Caitlyn Allison Coker Cherie McAdams
Discovery High School Saeeda Afriyie Osei Frimpong Dr. Jayme Hicks
Duluth High School Ria Iyengar Vincent Hill
Grayson High School Daniel Oluwaseye Obafemi Dr. Darren Bennett
Greater Atlanta Christian Darlene Khoa Nguyen Mary Lynn Huett
Gwinnett County Online Campus David Alan Gallagher Hope Campbell
Gwinnett HS Math, Science & Tech Dongjao Jiang Dr. Rhonda Rackley
Hebron Christian Academy Avery Joshua Fulmer Dawn Lyon
Killian Hill Christian Academy Halle W. Mok Jeri Cordell
Lanier High School Samuel Lee Joel Sisson
Veronica Nicole Roberson David Metrio
McClure Health Science High School Bailey Duarte Jeimy Soto Leon
Meadowcreek High School Michael Long Chun Dr. Marietta Malone
Mill Creek High School Zachary Bryce Shapiro Greg Marr
Mountain View High School Sydney Scott Dr. Nicki Collins
Norcross High School Joshua Mao Derek Mobley
North Gwinnett High School Sarah Won-Hee Park Andrea Boyce
Notre Dame Academy Rohan Soni Nancy Thompson
Parkview High School Heyi Zhang Miranda Rouk
Paul Duke STEM High School Jasmine Zhu Hsu Kathleen Keller
Peachtree Ridge High School Brian Seongmin Ji Victoria Enloe
Providence Christian Academy Zoe Mitchell Constance Coles
Shiloh High School Kennedy Stephen Odiboh Chantal Edmondson
South Gwinnett High School Rylee Rena Dunlap Vanna Mayfield
Wesleyan School Jacob Lanier Price Deborah Brown
Marietta City Marietta High School Abigail Louise Creyts Barbara Manwell
The Walker School Merrill Elizabeth Hart Eva Bundy
Virtual System Georgia Cyber Academy Sydney Lynn Reed Rebekah Lupo

STAR Region 3B

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Butts County Jackson High School Jordan Savannah Sanvidge John Emerson
Clayton County Charles Drew High School Somarr Nataj Elliott Samantha Blanton
Elite Scholars Academy Michael Tang Vivian Sihachack
Forest Park High School Helen Tran Manoranjini Chilkamari
Jonesboro High School Thomas McBride Lynel Goodwin
Lovejoy High School Kenny Tuan Nguyen Aesha Goldson
Martha Ellen Stilwell School of the Arts Kevin Alexander Kurashima Rajini Sundararaj
Morrow High School Phat Huu Phan Angella Martin
Mt. Zion High School Giselle Hernandez Makiba Moore-McBride
Mundy’s Mill High School Jacolbi Kevaughn Hinton Charity Purvis-Jordan
North Clayton High School Antoni F. Missiamey Maurice Brewton
Riverdale High School Rosalyn Kennedy Redmond Craig Stevens
Coweta County Central Christian School Jared Furukawa Jason McDaniel
Emily Kate Newman Tammy Newman
East Coweta High School Gyeongtae (Sun) Moon Candice Mohabir
Newnan High School Sarah Louise Dean Dr. Allison Hurston
Northgate High School William McLane Stephens Bradley Wilson
The Heritage School Banks Mansour Coggin Alden Marchman
Trinity Christian School Nathan Moore Jennifer Rinkenberger
Douglas County Alexander High School Hayden Alexander Bogner Kimberly Laver
Roman Alexander Compitello Evan Gibbs
Chapel Hill High School Wyatt Griffin Kristen Johnson
Douglas County High School Sammi Zhu Corinne Barnes
Harvester Christian Academy Amelia Elizabeth Toney Dr. Jeanne McCumpsey
Heirway Christian Academy Jacob Wilson Mary Ashlock
Litha Springs High School Tiolulope Emma Popoola Debra Vinsant
New Manchester High School Sua Kim Williams Whitney Swift
Fayette County Fayette County High School Amar Arun Hamasagar Georges Nana
McIntosh High School Shaan Abbas Haider Christopher Flournoy
Yunju Lee Shanon Woolf
Our Lady of Mercy High School Nicholas Londono Ana De Mello
Sandy Creek High School Lauren E. Desprez Sophie Fitzgerald
Starr’s Mill High School Kaitlyn Doyle Dr. Bonnie Stanford
Whitewater High School Avery Quick Jennifer Grossbohlin
Henry County Bible Baptist Christian School Joshua Yashub Pass John Knoedler
Community Christian School Emily Mai Beth Burer
Creekside Christian School Hallie Baffic Stacy Wright
Dutchtown High School Maximilian Luther Ratmeyer Rajeswari Narasimhan
Eagle’s Landing Christian School Zhihan Wei Scott King
Eagle’s Landing High School Iman Ahmed Khan Jessica Gemmill
Hampton High School Matthew Aiden Polichemi Myranda Masters
Locust Grove High School Alexander Steven Hammonds Danna Seigle
Luella High School Makylah Jackson Quinyonia Kearse
Noelle Phillip Michelle Thompson
Angel Yang Jennifer Coleman
New Creation Christian Academy Jonas Dwayne McClelland Bonnie Gardner
McDonough High School Ilham Muhammad Abdelkadir Charlena Raines
New Creation High School Mackenzie Middlebrooks Lee Kirk
Ola High School Chaeli Herzler Laura Coons
Stockbridge High School Kennedi Maya Anderson Karen Camp
Strong Rock Christian School Katherine Craven Angie Rice
Union Grove High School Tyler Cook Amanda McClure
Woodland High School Katelynn Minh Nguyen Sandra Swindall
Lamar County Lamar County High School Saffron Soleil Abreu LeslieAnne Williams
Rock Springs Christian Acad. Carson Driver Dingler Clement Smetana
St. George’s Episcopal School Ansley Kate Potter John Hewitt
Pike County CrossPointe Christian Academy Aaron Partin Becky White
Pike County High School Caitlyn Foster Garth Potter
Rockdale County Heritage High School Grant Preiss Jeffrey “Brett” Creel
Rockdale County High School Christopher Dale Johnson Alisha Wheeler
Rockdale Magnet Science & Tech Ava Claire Bailey Dr. Charles Garner
Salem High School Alana Morgan Williamson Joseph Seymour
Young Americans Christian School James Keller White William Dunn
Spalding County Griffin Christian High School Aastha Jaiswal Cherl Lowman
Griffin High School Lydia DeLay Rita Poole
Skipstone Academy Landon Bailey Harrison Keith Simpson
Spalding High School Madison Faith Whatley Shelley Worley

STAR Region 4

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Banks County Banks County High School MAtthew Alexander Zohoranacky Heather Maxwell
Barrow County Apalachee High School Ishan Patel Jessica Knight
Bethlehem Christian Academy Abigail Claire Lapp Kristopher Pinson
Winder-Barrow High School Madison Ann-Marie Reeves Jessica Steedley
Clarke County Athens Christian School Joseph Ulrich Rhonda Herring
Cedar Shoals High School William Fang Katie Baker-Johnson
Clarke Central High School Sophie S. Caillault Ian Altman
Msgr. Donovan Catholic High School Hayden Leland Forche Sandra Reinhardt
Commerce City Commerce High School Callie Elizabeth Hill Camille Whalen
Elbert County Elbert County Comp. High School Justin Bastyr Alton Smith
Franklin County Franklin County High School Anthony Mitchell Clark Gaines
Greene County Lake Oconee Academy Logan Fedelem Saiful Islam
Hart County Hart County High School Claude Stephen Horton, III Jennifer Burton
Jackson County East Jackson Comp. High School Ethan Mathew Fullard Dr. Todd Chandler
Jackson County High School Hunter Rewis Tucker Duke
Jefferson City Jefferson High School Mary Graveman Elaine Wilder
Madison County Madison County High School William Ethan Wilkinson Dallas Cowne
Morgan County Morgan County High School Noah Paul Brown Penny Moore
Newton County Alcovy High School Logan Dobar Ryan Allred
Eastside High School Joyce Li Eric Adams
Newton High School Russell John Danilchuk Joshua Cook
Oconee County Athens Academy Alex Oh Mariya Peterson
North Oconee High School Embyr Genevieve Williams Nicholas Mayhew
Oconee County High School Kevin Han Zhang Jacob Forrester
Prince Avenue Christian School Camille Grace Hardin Danny Delgado
Westminster Christian Academy Mary Caroline Ann McCormack Emma Stephens
Oglethorpe County Oglethorpe County High School Kyle Ankhang Nguyen Dru Horne
Social Circle City Social Circle High School Connor Matthew Mason Tamara Soto
Walton County George Walton Academy Claire Houston McNulty Lynn Robinson
Loganville Christian Academy Paul Buren Hutchison Jannifer Smith
Loganville High School Anderson Holcomb Tonya Pohlel
Monroe Area High School Alexis Edwards Nathan Gray
Vistory Baptist School Jason Paul Dalton Victor Huff
Walnut Grove High School Amanda Catherine E Cowan Dr. Chris Wheeler

STAR Region 5

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Chattahoochee County Chattahoochee County High School Aaron Wesley Brooks Dr. Tammy Bailey
Harris County Harris County High School Grant Carson Monroe Brittany Moss
Marion County Marion County High School Marisol Perez-Jarquin Dolly Hooks
Meriwether County Flint River Academy, Inc. Branson Cody Stephens Kay Barnes
Muscogee County Brookstone School Andrew Albright Dr. Jim East
Zhaoye Wang Olga Jenkins
Calvary Christian School Hannah McDonald Taylor Laura Green
Columbus High School Alex Brown Alicia Vinson
Hardaway High School Brady Hampel Zachary Schrage
Northside High School Tilahta Agbere Monica Colmenares
Spencer High School Kayla Tamika Ivey Clyde Johnson
St. Anne-Pacelli Catholic School Kai Guermonprez Hollie Queener
W.H. Shaw High School Olivia Grace Massengale Jordan Hatch
Schley County Schley County High School Jayson Zhen Lin Leslie Reese
Taylor County Taylor County High School Jordyn Faucette Nicole Hoffman
Thomaston-Upson County Upson-Lee High School Colton Keith Greene Brian Sanders
Troup County Callaway High School Saeam Shim David Curtis
Lafayette Christian School Ben Dixon Vikki Stringham
LaGrange Academy Silas Paul Liechty Janice Ingram
LaGrange High School Tristan Cole Ziegler Erin Calhoun
Troup County High School Barbara Leigh Hart David Diehl
Webster County Webster County High School Alisha Marie Sylvester Michael Baker

STAR Region 6

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Baldwin County Baldwin High School Carlos A. Abella-Ramirez Jessica Thompson
Georgia Military College HS Justin Jamal Wallace Alisha Rochon
John Milledge Academy Ethan Sean Asbell David Gallagher
Bibb County Academy for Classical Education Christian Lee Mitchel Wachtel
Central Fellowship Christian Raven Aliyah Glover Jennifer Douglass
Central High School Chetachi Onungwa Dr. Luciana Green
Alexandra Taylor Candy Bunn
Covenant Academy Sean William O’Connell Thomas White
First Presbyterian Day School Hanna Park Tami Tesch-Jerles
Howard High School Eunice Chon Amy Brand
Mount de Sales Academy Akweley A. Allotey Stephen Beaty
Northeast High School Kennedy Morgan Randall Jarred Moore
Rutland High School Jenny Yoona Pyon Hema Keerthi
Southwest Magnet HS & Law Academy Xavianna Syphrett Rondald Rogers
Stratford Academy Jocelyn Huanbinzhuo Tang Preston Earle
Tattnall Square Academy Pathik Desai Kurt Dzwonkowski
Bleckley County Bleckley County High School Caroline Juliet Cairney Raymond Martin
Crawford County Crawford County High School Ana Elena Gutierrez Laura Meldrum
Crisp County Crisp Academy Allison Rebecca Brown Bannie Hulsey
Crisp County High School Patrick Logan Henderson Dr. Robert Bailey
Dodge County Dodge County High School Erin Faith Parker Amy Mullis
Dooly County Dooly County High School Talexiah Demier Crane Aisha Jackson
Fullington Academy Austin Chase Bryant Michelle Hughes
Dublin City Dublin High School Quincy Braylon Howard Tammy Howard
Houston County Houston County High School Emma Claire Ringe Jennifer McDaniel
Northside High School Penelope Jackson John Masters
Perry High School Maximus Isaiah Genio Dr. Courtney Herbert
The Westfield School Kerri Ann Lawson Mary Gentry
Veterans High School Phoebe Cara Caldwell Jennifer Douglass
Warner Robins High School Farinaz Zahiri Jason Smith
Jasper County Jasper County High School Julia Nancy Aldridge Christie McAlum
Piedmont Academy, Inc. Davin Alan Waldrop Angie Marks
Jones County Jones County High School Gabriella Reese Cissie Hamin
Daisy Alexandra Daniels Greg Nisbet
Laurens County East Laurens High School Mario Lopez William Carman
Trinity Christian School James Ciro Brinsko Maisie Pilkinton
West Laurens High School Ella Grace Newsome Karen Newsome
Monroe County Mary Persons High School Elizabeth Gresham Bennett Lauren Griffin
Peach County Peach County High School William Clayton Flanders Marecia Gregory
Pulaski County Hawkinsville High School Emily Jane Obert-Thorn Rebecca Wilson
Putnam County Gatewood Schools, Inc. Matthew Jordan Phillips Martha Sammons
Putnam County High School Ariel Ewers Leanne Moncrief
Wilcox County Wilcox County High School Kristi Leah Childers Kristin Haire
Wilkinson County Wilkinson County High School Janet Arvizu-Garcia Dr. Robert Brantley

STAR Region 7

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Burke County Burke County High School Madison Brooke Cliatt Tracy Dozier
Edmund Burke Academy Brandon Cenyi Fu Karen Reeves
Faith Christian Academy Daniel Cobb Hollingsworth Natalie Almy
Columbia County Augusta Christian Schools Avery Marie Jainniney Sarah White
Augusta Preparatory Day School Noah Leong Han Nussbaum Jamie McAteer
Evans Christian Academy Jackson Boatwright Widener Kathleen Greely
Evans High School Mary Beth Bryan Eloisae Patterson
Joshua Rohan Samuel Eric Leiden
Greenbrier High School Benjamin Clarke DiPrete Stefanie Frey
Grovetown High School Kai Lucas NeSmith Jennifer Fox Norton
Harlem High School Jared Chase Rager Stephanie Arrington
Lakeside High School Rachel Elise White Susan Rutt
Glascock County Glascock County Cons. School Nadira Muhammad Matt Swint
Jefferson County Jefferson County High School Carson James Cooper Grant Davis
Thomas Jefferson Academy Edward Dawson Sharpe Amber Dowdy
Jenkins County Jenkins County High School Collin Michael Arms Tyrone Smoot
Johnson County Johnson County High School Nathaniel David Fields Cori Fields
Lincoln County Lincoln County High School Jordyn Mackenzie Deason Kevin Speed
McDuffie County Thomson High School Kaylee Nicole Tam Amy Brown
Richmond County A. R. Johnson Magnet HS Megan Monica Williams Denise Wright
Academy of Richmond County Rhys J. DeLoach Jamie Baxley
Alleluia Community School Jacob Freed Tony Cummings
Aquinas High School Jack Hanling Harrison Zeigler
Cross Creek High School Skyler Slaski Thomas Basile
Glenn Hills High School Makayla A. Curry Colleen Davis-Mace
Hephzibah High School Anthony Orwen Madeleine Torres-Fontanes
John S. Davidson Fine Arts Magnet Sage Leon Bobrow-Goss Melody Spires-Howe
Lucy Craft Laney High School Lee Alexandra Beard Dr. Marsha J. Moorman
Richmond County Tech Magnet Cameron Jamal Lyons Deiera Evans-Bennett
Westminster Schools of Augusta Sydney C. Roseman Whitney Diehl
Westside High School Julianne Michelle Pignon Rebecca Akins
Warren County Briarwood Academy Eleanor Grace Johnson Stephanie Johnson
Washington County Brentwood School McKinley Allen Newton Dr. Jerry Snider
Washington County High School Mary Preston Alexander Leigh Anne Brooker
Wilkes County Washington-Wilkes High School Lauren Butler Marsha Willis

STAR Region 8

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Bryan County Bryan County High School Emily Katherine Hughes Laura Blair
Richmond Hill High School Savannah Flanagan Arlie Cooper
Jackson Martin Jennifer Kea
Bulloch County Bulloch Academy Lillie Sumner Courtney Burnette
Portal High School Madison Kelly Smith John Gleissner
Southeast Bulloch High School Hannah Elyse Parsons Matt Olsen
Statesboro High School David Hammell Lippincott Michelle Newkirt
Trinity Christian School Kathryn Anne Lattner Donna McKenna
Candler County Metter High School John Matthew Jordan Gregory Lynn
Chatham County Alfred Ely Beach High School Alexis Marie Mitchell Jonathan Domanick
Benedictine Military School Thomas Blake Stoever Joesph Tvrdy
Bethesda Academy Ian Fisher Eckman John Burger
Calvary Day School Sarah Katherine Bass Charlton Riegner
H. V. Jenkins High School Samuel Robertson Lorelei Howard
Islands High School Samantha Marie Tisinger Lindsay Norcross
New Hampstead High School Aidan Frederick Wallin Delicia Worrill
Savannah Arts Academy Ariana Kalantari Craig Sapp
Savannah Christian Prep School Anthony Matthew Foley Sean Vandenhouten
Savannah Classical Academy Marcos Axel Godinez-Hernandez Dr. David Withun
Savannah Country Day School Axel Sowah Osikafo Adjei AJ Goldman
Savannah Early College High School Ansley NiKayla Farmer Brent Armstrong
St. Andrew’s School Yutong Bu Nicholas Broom
St. Vincent’s Academy Ellie Katherine Stutzman Abigail Foster
Veritas Academy Conner Fennell Anna Liebing
Windsor Forest High School Alanna Leeann Rabbitt Ernest Lee
Woodville-Tompkins High School Lanai Wells Ashley Walls
Effingham County Effingham County High School Graham Alexander Metzger Keith Martin
South Effingham High School Donald Shen Nelson Erin Wright
Emanuel County Emanuel County Institute Jessica Nicole Clifton Joseph Korwin
Swainsboro High School Joseph Andrew Lamb Selena Reynolds
Evans County Claxton High School Jordan Michelle Simmons Susan Todd
Pinewood Christian Academy Thomas Charlton Rogers Susan Nobles
Liberty County Bradwell Institute Diego Resto Carol Corwin
First Presbyterian Christian Deborah Adoma Sarpong Dr. Charles Canup
Liberty County High School Devi Hasit Patel Sarah Hein
Long County Long County High School Malia Faith Roberson Sabrina Caines
Montgomery County Montgomery County High School Kierston Marie Coleman Teresa Manning
Screven County Screven County High School Emily Nicole Peedin Tommie Evans
Tattnall County Tattnall County High School Mallory Olivia Groover Stacey Tatum
Toombs County Robert Toombs Christian School Nelson Riley Thigpen LaRee Findley
Toombs County High School Caleb Zane Worth Megan Morris
Treutlen County Treutlen High School Elizabeth Keene Alecia Barrett
Vidalia City Vidalia Comp. High School Walker McCord Phillip Joyce
Vidalia City Vidalia Heritage Academy Lydia Ruth Sammons Andrea Towns
Wheeler County Wheeler County High School Jaci Cailyn Hill Brandon Pope

STAR Region 9

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Calhoun County Pataula Charter Academy Tirth Shailesh Patel Joy Sammons
Colquitt County Colquitt County High School Ashley Nhi Ma Thaddius Brown
Decatur County Bainbridge High School Joshua Thomas Robinson Pauncho Hufstetler
Grace Christian Academy Emma Krysia Benedict Amanda Johnson
Dougherty County Byne Memorial Baptist School Cailee Brianne Granberry Ashley Reynolds
Deerfield-Windsor School Frank Faison Middleton Alee Miller
Drew Anthony Reich Janet Guiellebeau
Dougherty High School Davon Davis Jasamine Dixon
Monroe Comp. High School Li’Trell Dante’ Stamper Tracy Stolze
Sherwood Christian Academy Ashlynn Dapper James Byrd
Westover High School Brystan Thomas Carthon Corey Moore
Early County Early County High School Ji Guo Dong Leigh Ann Collins
Southwest Georgia Academy Henry Archie Harbin Jan Calhoun
Grady County Cairo High School Amaya NaShae McCullough Brooke Reynolds
Lee County Lee County High School William Pace Tomlinson April Trussell
Miller County Miller County High School Zavian Dezmund Baker Ben Sasser
Carter Ann Houston Becky LaGuardia
Mitchell County Baconton Community Charter Crystal T. Lyons Dr. Patti Howell
Westwood Schools Fletcher Anthony Sheffield Lisa Brooks
Pelham City Pelham High School Mary Katherine Walton Kimberly Wilkins
Seminole County Seminole County Middle/HS James Harris Palmer, III Tina Fain
Sumter County Americus-Sumter County HS Devinn Andre Ingram Dr. David Ndaayezwi
Furlow Charter School Maya Rene’e Wynn Kevin Mounighan
Southland Academy Max Rundle Foster Virginia Jeter
Juliet Elizabeth Haugabook Patty Webb
Terrell County Terrell Academy Molly Bell Wendy Lamb
Terrell Middle/High School Rishi Bipin Patel Antonio Havior
Thomas County Brookwood School Abby Caroline Lee Keith Massey
Thomas County Central High School Alex Marquez Farran Burnett
Thomasville City Thomasville High School Carolyn Margaret Clifton Dr. Sally Hernandez
Worth County Worth County High School Samantha Victoria Foerster Josh Miller

STAR Region 10

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Atkinson County Atkinson County High School James Robert Starr Nick Hodge
Ben Hill County Fitzgerald High School Ward Palmer Burke Katie Calhoun
Berrien County Berrien High School Bailey Collins Skeeter Parker
Brooks County Brooks County High School Amari J. Miller Anya Cain
Clinch County Clinch County High School Jenna Lee Bruce Molly Daugharty
Coffee County Citizens Christian Academy Kara Morgan Jennifer Shrouder
Coffee High School Joseph Craig DeLoach Ashley Vickers
Cook County Cook High School Doa Faisal William Durrance
Echols County Echols County High School Benjamin Joel Culpepper Danni Hendrix
Irwin County Irwin County High School Spencer Tatum Laurien Diffie
Lanier County Lanier County High School Greston Thomas Griner Susan Schools
Lowndes County Georgia Christian School Nhung Nguyen James Lee
Lowndes High School Bryson Lee Bennett Daniel Drummond
Valwood School Capri Nalini Persaud Joy Owens
Telfair County Telfair County High School Tre’Evan James Blankenship Rachel Pope
Tift County Tift County High School James Edward Lopez Kemerait Cindy Marzen
Marisa Elizabeth Pearman Michael Beeman
Tiftarea Academy Kaylee Nicole Miller Johnny Branton
Turner County Turner County High School Naqirah Montoya Garcia Amber Stephens
Valdosta City Valdosta High School Crystal Wang Cindy Plumly

STAR Region 11

SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Appling County Appling County High School Aizhia Poblete Jim Perry
Bacon County Bacon County High School Ali Grace Loggins Heidi Hayes
Brantley County Brantley County High School Jacob Matthew Youmans Matt Thrift
Camden County Camden County High School Aaron Daniel Altamirano Dino Lisa Clark
James Karson Lewis Susan McMurray
Charlton County Charlton County High School Chelsea Anne Thompson Curtis Hersey
Glynn County Brunswick High School Mackenzie Taylor Buck Kimberly Hawthorne
Frederica Academy JAmes Kevin Cruikshank Nicole Walbridge
Glynn Academy Mary Margaret Mitchell Lucy Heath Horton
Jeff Davis County Jeff Davis High School Katherine Abigail Toler Tracey Livingston McNeal
McIntosh County McIntosh County Academy Megan Ansley Rist Amanda Nix
Pierce County Pierce County High School Kade Andrew Johnson Brett Brooker
Ware County Ware County High School Bailey Anne Moore Wesley Sweat
Wayne County Wayne County High School Kush Patel Colt Brockington

Click here to return to the STAR home page.