top of page

Student Teacher Academic Recognition (STAR)

STAR Region 6 Local Winners

REGION
SYSTEM
SCHOOL
STAR STUDENT
STAR TEACHER
6
Baldwin County
Baldwin High School
Elaine Abella
Jessica Thompson
6
Baldwin County
Baldwin High School
Xuan Yang
Michael Blom
6
Baldwin County
Georgia Military College High School
Tucker Jameson Ivey
Alisha Rochon
6
Baldwin County
John Milledge Academy
Emma Elizabeth Soltay
Rebecca Brasher
6
Bibb County
Academy for Classical Education
Camille Fry
Roban Johnson
6
Bibb County
Central Fellowship Christian Academy
Lawrence Kirk
George Schoolcraft
6
Bibb County
Central High School
Wilson Bridges
Glenn Harman
6
Bibb County
Covenant Academy
Elijah Joseph Wood
Hannah Henning
6
Bibb County
First Presbyterian Day School
David Christopher Reeves
Jonathan Baker
6
Bibb County
First Presbyterian Day School
Mia Ru An Marone
Matthew Hopper
6
Bibb County
First Presbyterian Day School
Sophia Juliet Ives
Alex Minter
6
Bibb County
Howard High School
Malachi Jaeden Woolfolk
Emmanuel Johnson
6
Bibb County
Mount de Sales Academy
Madison Elizabeth Yousif
Anne Carter Stowe
6
Bibb County
Northeast High School
Jason M. Mantz
LaTanya Singleton-Clark
6
Bibb County
Northeast High School
Jazmyn Nichole Revels
Keith Heard
6
Bibb County
Rutland High School
Jonathan Landa
Andrew Reeves
6
Bibb County
Rutland High School
Joshua Henry Moore
Hema Keerthi
6
Bibb County
Southwest Magnet HS & Law Academy
Heaven Emmanual Upshaw-Peters
Garnet Roshon
6
Bibb County
Stratford Academy
Peter Michael Garud
Bobby Stecher
6
Bibb County
Stratford Academy
Sophia Tang
Candace Bridges
6
Bibb County
Tattnall Square Academy
Henry Nguyen
Kurt Dzwonkowski
6
Bibb County
VIP Academy
Eric Suk
Jelisa Dinkins
6
Bibb County
Westside High School
Makenzie Paige McDonald
Taralynn Watts
6
Bibb County
Windsor Academy
Toni Nicole Rogers
Kristen McCallum
6
Bleckley County
Bleckley County High School
Mai Lei Long
Wes Young
6
Crawford County
Crawford County High School
Kaley Brooke Worley
Tom O’Brien
6
Crisp County
Crisp Academy
Libby Claire Manning
Susan McKinney
6
Crisp County
Crisp County High School
Morgan Kayla Anderson
Demetria Clark
6
Dodge County
Dodge County High School
Ashlyn Grauberger
Dana Niblett
6
Dooly County
Dooly County High School
Brian Chen
Valentina Bowens
6
Dooly County
Fullington Academy
James Roy Hall
Sandra Wiley
6
Dublin City
Dublin High School
Jalana Tyese Smith
Jeremy Ellenberg
6
Houston County
Houston County High School
Seojin Choi
James Brock
6
Houston County
Northside High School
Lillian Thi Lin
Patricia Ogletree
6
Houston County
Northside High School
Matthias Woo Joo Druhl
Sidney Littlefield
6
Houston County
Perry High School
Gentry Arnette, IV
Dawn Knapek
6
Houston County
The Westfield School
Molly Katherine Paris
Robin Leonard
6
Houston County
Veterans High School
Leif Horn
Megan Jones
6
Houston County
Warner Robins High School
Daiven Abram
Cynthia Thomas
6
Jasper County
Jasper County High School
Bryant Mason Harrison
Christie McAlum
6
Jasper County
Piedmont Academy, Inc.
Nicholas Richards
Martha Sammons
6
Jones County
Jones County High School
James Williams Rackley
Rusty Owens
6
Laurens County
East Laurens High School
Joshua Avery Mullis
Jonathan Senn
6
Laurens County
Trinity Christian School
Britton Elizabeth Karoly
Rachel Smith
6
Laurens County
Trinity Christian School
Catherine Elizabeth Street
Jodi Kidd
6
Laurens County
West Laurens High School
Vishal Venkata Pothuraju
Leigh Moore
Region Winner
6
Monroe County
Mary Persons High School
Ellen Elizabeth Adams
Sarah Williams
6
Peach County
Peach County High School
Sidney Johnson
Robert Hill
6
Pulaski County
Hawkinsville High School
Kaitlyn Brook Keen
Mark Dibois
6
Putnam County
Gatewood Schools, Inc.
Jack Harvey
Jeffery Ratliff
6
Putnam County
Putnam County High School
Emily Pressley
Rebekah Esau
6
Wilcox County
Wilcox County High School
Sara Ann Nutt
Jeremiah Nutt
6
Wilkinson County
Wilkinson County High School
Ta’Lonie Alexia James
Robert Brantley
bottom of page