top of page

Student Teacher Academic Recognition (STAR)

STAR Region 4 Local Winners

REGION
SYSTEM
SCHOOL
STAR STUDENT
STAR TEACHER
4
Banks County
Banks County High School
Abigail Caroline Irvin
Lara Jackson
4
Barrow County
Apalachee High School
Zane Sylvester
Joe Pearce
4
Barrow County
Barrow Arts & Sciences Academy
Savannah Kajsiab Johnson
Nicole Baker
4
Barrow County
Bethlehem Christian Academy
MayAnne Wynne Beach
Tim Wood
4
Barrow County
Winder-Barrow High School
Isaac Mark Sanders
Craig Martin
4
Clarke County
Athens Christian School
Emma Bartlett
Erika White
4
Clarke County
Cedar Shoals High School
James Xiong Xiao
Gregory Huberty
4
Clarke County
Clarke Central High School
Carolina Davis Turner
Drew Wheeler
4
Clarke County
Monsignor Donovan Catholic High Sch
Kenneth Nguyen
Sandra Reinhardt
4
Commerce City
Commerce High School
Scarlett Kaye Maze
Travis Roye
4
Elbert County
Elbert County Comprehensive High Sch
Emma Grace Jarvis
JoAnn Gunter
4
Franklin County
Franklin County High School
Levi Thomas
Kenny Floyd
4
Greene County
Greene County High School
Ryan Evans
Megan Calicott
4
Greene County
Lake Oconee Academy
Hailey Heinen
Amy Reber
4
Hart County
Hart County High School
Tate Phillips
Melissa Morgan-Phillips
4
Jackson County
East Jackson Comp. High School
Jacob William Buell
Joseph Brubaker
4
Jackson County
Jackson County High School
Kellen Marsh Salom
Steven Bowles
4
Jefferson City
Jefferson High School
David R Heard
Amberly Roberts
4
Madison County
Madison County High School
Patricio Damian Cortez
Dallas Cowne
4
Morgan County
Morgan County High School
Caleb James Keener
Colby Anderson
4
Newton County
Alcovy High School
Savannah Stanton
Michele Nichols
4
Newton County
Eastside High School
Joseph Nathaniel Cloer
Ryan Allred
4
Newton County
Newton High School
Dhakiya Naomi Knights
Laura Lambert
4
Oconee County
Athens Academy
Glenn Seager Hunt
Kate Towery
4
Oconee County
Athens Academy
Ricardo José Ureña
Ed Miller
4
Oconee County
North Oconee High School
Michelle Li
Jackson Huckaby
Region Winner
4
Oconee County
Oconee County High School
Victor Huang
Steven “Zach” Beebe
Region Winner
4
Oconee County
Prince Avenue Christian School
Cooper Grant Capps
Greg Rentz
4
Oconee County
Prince Avenue Christian School
Samuel Wade David
Carrie Owens
4
Oconee County
Westminster Christian Academy
Isaac Darby Heydinger
Carrie Herring
4
Oconee County
Westminster Christian Academy
Nadia Marie Guthrie
Emma Stephens
4
Oglethorpe County
Oglethorpe County High School
Charles Doston Brewer
Penny Miller
4
Social Circle City
Social Circle High School
Kelan Joiner
Tamarra Soto
4
Walton County
George Walton Academy
Timothy Minh-Thuc Pham
Melissa Page
4
Walton County
Loganville Christian Academy
Isabelle Gary
Nicole Pourchier
4
Walton County
Loganville High School
Avery Smith
Gina Carpenter
4
Walton County
Monroe Area High School
Makenna Reavis
Jessica Preston
4
Walton County
Victory Baptist School
Ian Thomas Seidel
Vanessa Torres
4
Walton County
Walnut Grove High School
Colton L McDuffie
John Belflower
bottom of page