top of page

Student Teacher Academic Recognition (STAR)

STAR Region 3A Local Winners

REGION
SYSTEM
SCHOOL
STAR STUDENT
STAR TEACHER
3A
Atlanta City
Atlanta Classical Academy
Elizabeth Mary Richter
David Han
3A
Atlanta City
Atlanta Girls School
Caroline Pixley Marquardt
Amber Player
3A
Atlanta City
Atlanta International School
Asanshay Gupta
Peluchi Flores
3A
Atlanta City
B.E.S.T. Academy High School
Noah Gerald Morales
Michelle Walker
3A
Atlanta City
Benjamin E. Mays High School
Shavon Ja’Liyah Bell
Ahmariah Jackson
3A
Atlanta City
Booker T. Washington High School
Mahamad D Drammeh
Victoria Bambo
3A
Atlanta City
Carver Early College High School
Annie Ware
Patrick Lee
3A
Atlanta City
Carver High School
Aquantis Clemmons
Corey Gillis
3A
Atlanta City
Charles R. Drew Charter
Byron Darnton
Leslie Schaffer
3A
Atlanta City
Coretta Scott King YWLA
Karen Johana Gamez-Amador
Cameron Storey
3A
Atlanta City
Frederick Douglass High School
Amiyah Rnae Scott
Kristen Yoder
3A
Atlanta City
KIPP Atlanta Collegiate HS
Aniyah Johnson
Amber Moore
3A
Atlanta City
Maynard H. Jackson High School
Tyler Bruno Bosch
John Murray
3A
Atlanta City
Midtown High School
Aran Sonnad-Joshi
Amy Leonard
Region Winner
3A
Atlanta City
North Atlanta High School
Ansley Miller
Michelle Luco
3A
Atlanta City
North Atlanta High School
Catherine Zappa
Matthew Lundy
3A
Atlanta City
Pace Academy
Emma Elizabeth Neville
Allison Tarvin
Region Winner
3A
Atlanta City
South Atlanta High School
Guadalupe Suastegui
Yesenia Combs
3A
Atlanta City
The Lovett School
Addison Leigh Harmer
Heidi Gray
3A
Atlanta City
The Westminster Schools
William Yu
Estefania Olid
3A
Atlanta City
Therrell High School
Enam Sofia Loren Amevo
Kindia Pgouda
3A
Buford City
Buford High School
Erin Lim
Brent Leitsch
3A
Cherokee County
Cherokee Christian High School
Joshua Campbell
David Jennings
3A
Cherokee County
Cherokee High School
Braden Reece Flournoy
Carla Thornton
3A
Cherokee County
Cherokee High School
Griffen Charles Bon
Mark Segall
3A
Cherokee County
Creekview High School
Kylie Ann Buchanan
Jason Hardin
3A
Cherokee County
Etowah High School
Avram Emanuel Stein
Tina Parmar
3A
Cherokee County
River Ridge High School
Nandita Bipin
Wendy Vander Veen
3A
Cherokee County
Sequoyah High School
Taryn Lorelai Mareau
Cathy Murphy
3A
Cherokee County
Woodstock High School
Lydia Grace Lord
Jacqueline Vance
3A
Cherokee County
i-Grad Virtual Academy
Patricia Miller
Hannah Mitchell
3A
Cobb County
Alan C. Pope High School
Shaunak Rajeev Karnik
William Blythe
3A
Cobb County
Allatoona High School
Jason Tate Petito
Mark Bagwell
3A
Cobb County
Campbell High School
Nicolas Alejandro Lamps
Bonnie Methvin
3A
Cobb County
Carlton J. Kell High School
Clare Wu
Davana Silva Rose
3A
Cobb County
Cobb Online Learning Academy
Onyinye Shelise Anya
Madeline Eenigenburg
3A
Cobb County
Cornerstone Preparatory Academy
Samantha Sands
Tracie Setzler
3A
Cobb County
Cumberland Christian Academy
Junehee Lee
Angela Smith
3A
Cobb County
Dominion Christian High School
Esther Anderson Rhoads
Kevin Rhoads
3A
Cobb County
George Walton High School
Tianyue Xu
Alan Farnsworth
Region Winner
3A
Cobb County
Harrison High School
Karan Jaitly
Monica Doriney
3A
Cobb County
Hillgrove High School
Elise Marie Barron
Matthew Buckert
3A
Cobb County
Kennesaw Mountain High School
Ana Vadillo
Berkil Alexander
3A
Cobb County
Lassiter High School
Matthew Edward Cargill
Ashley Kirby
Region Winner
3A
Cobb County
McEachern High School
Angela Xue
Beth Amacher
3A
Cobb County
Mt. Paran Christian School
Mary Ella Carroll
Maranda Speaks
3A
Cobb County
North Cobb Christian School
Bethany Akinola
Beth Clark
3A
Cobb County
North Cobb High School
Joseph Cannizzaro
Sheldon Frazier
3A
Cobb County
North Cobb High School
Nancy Manasreh
Tamara Rankenburg
3A
Cobb County
Osborne High School
Fathiya Imani Ally
Adonica Boyd
3A
Cobb County
Pebblebrook High School
Elvis Marcello Pietrzak
Jacob Dogias
3A
Cobb County
Praise Christian Academy
Owen Morris
Lynne Wolfe
3A
Cobb County
Shiloh Hills Christian School
Ashlyn Kingsley
Kathryn Bledsoe
3A
Cobb County
South Cobb High School
Pharoah Khepera Maat Nkosi
Victor Burrell
3A
Cobb County
Sprayberry High School
Sebastian Jean Francois
Scott Grant
3A
Cobb County
Sprayberry High School
Thomas George
Natasha Beemon
3A
Cobb County
Wheeler High School
Bijan Sheibani
Mars Berwanger
3A
Cobb County
Wheeler High School
Jonathan Xue
Dwayne Wasson
3A
Cobb County
Wheeler High School
Kabir Maindarkar
Raymond Furstein
3A
Cobb County
Wheeler High School
Lakshmi Anu Valliyappan
Alissa Jean
3A
Cobb County
Wheeler High School
Maia Gillen
Raymond Furstein
3A
Cobb County
Wheeler High School
Misha Gupta
Mark Hoskins
3A
Cobb County
Whitefield Academy
Kaden McKeown
Stephen Hellier
3A
Cobb County
Whitefield Academy
Kyla Robinson
Katie Kling
3A
DeKalb County
Arabia Mountain High School
Abdulmalik Oladimeji Owolabi
Itamar Roberts
3A
DeKalb County
Ben Franklin Academy
Gautam Pranay Pingali
Edward Ellis
3A
DeKalb County
Cedar Grove High School
Mia Angelina Lyons
Linda Jackson
3A
DeKalb County
Chamblee Charter High School
Nathan Scherrer
Fred Avett
3A
DeKalb County
Clarkston High School
Mu H Lah
Monique Bibbins
3A
DeKalb County
Columbia High School
LeeAnn Latiece Cannon
Lauren Lopez
3A
DeKalb County
Cross Keys High School
Jenny Tham
Josh Weddle
3A
DeKalb County
DeKalb Early College Academy
Bekam Alemayehu
John Alberts
3A
DeKalb County
DeKalb School of the Arts
George Stanley Vaughn
Sarah Galatioto-Ruff
3A
DeKalb County
Druid Hills High School
Daniel Marconi
Carrie Staines
3A
DeKalb County
Dunwoody High School
Farooqui Sakib
Mohan Sadhasivan
3A
DeKalb County
Lakeside High School
Jay Ashesh Jani
Tania Murphy
3A
DeKalb County
Lakeside High School
Steven Antonio Reid
Michael Young
3A
DeKalb County
Lithonia High School
Victoria Temitayo Ayodele
Tina Hodge
3A
DeKalb County
Marist School
Elly Kang
Christopher Michaud
3A
DeKalb County
Marist School
Patrick Daniel Sheesley
Thomas Marier
3A
DeKalb County
Martin Luther King, Jr. High School
Yoshiya Chesed Fleet
Marquis Baker
3A
DeKalb County
McNair High School
Jazz Sophronia Slappey
Danielle Garriott
3A
DeKalb County
Miller Grove High School
Alejandro Sanchez
LaTasha Farmer
3A
DeKalb County
Redan High School
Justin T Ballard
Darlesia Dieye
3A
DeKalb County
Southwest Dekalb High School
Dahir Amin Yonis
Vernitria Rice
3A
DeKalb County
St. Pius X Catholic High School
Carson Dubay
Lesley Bowman
3A
DeKalb County
Stephenson High School
Christopher A. Bell
Kisha Wall
3A
DeKalb County
Stone Mountain High School
Cardin Ho
Vijaya Uppaluri
3A
DeKalb County
Tapestry Public Charter School
Isabella Hoffner-Martin
Josh Van Kirk
3A
DeKalb County
Towers High School
Alexander Thomas
Kenardo Leslie
3A
DeKalb County
Tucker High School
Alyssa Walker-Porter
Kevin Mooney
3A
DeKalb County
W.D. Mohammed High School
Shayla Imani Amari
Aliyah Kai
3A
Decatur City
Decatur High School
Frank Anton Banich, III
Paul Johnson
3A
Decatur City
Decatur High School
William Michael Kochel
Elise Eskew-Sparks
3A
Forsyth County
Alliance Academy for Innovation
Dhamal Shrey
Janice Kochevar
3A
Forsyth County
Alliance Academy for Innovation
Mehul Kutagulla
Janice Kochevar
3A
Forsyth County
Alliance Academy for Innovation
Mrityunjay Sivakumar
Adam Demerly
3A
Forsyth County
Denmark High School
Rohit Senthil
Eric Arnold
3A
Forsyth County
East Forsyth High School
Kylene Marie McDonald
Kelley Grogan
3A
Forsyth County
Forsyth Central High School
Monish Jampala
Bill Schuyler
3A
Forsyth County
Forsyth Central High School
Sarayu Vadyala
Bill Schuyler
3A
Forsyth County
Forsyth Central High School
Yugeshwar Muralidhar
Rebecca Dean
3A
Forsyth County
Horizon Christian Academy
Morgan Karnbach
Hope Chaney
3A
Forsyth County
Lambert High School
Akshur Raghuram
Stephanie VanSlyke
3A
Forsyth County
Lambert High School
Aneesh Seemakurthy
Rebecca Howell
3A
Forsyth County
Lambert High School
Michelle Jing
Kim Raines
3A
Forsyth County
Lambert High School
Pranav Kanthala
Saru Bhardwaj
3A
Forsyth County
Lambert High School
Sahil Sood
Joseph Covert
3A
Forsyth County
Lambert High School
Srirag Tatavarti
Janet Standeven
3A
Forsyth County
Lambert High School
Vinayak Menon
Andrew Candela
3A
Forsyth County
North Forsyth High School
Cody Skinner
John Brock
3A
Forsyth County
Pinecrest Academy
Jackson McCray
Ben McCormick
3A
Forsyth County
South Forsyth High School
Alexis Foster
Kendall Robinson
3A
Forsyth County
South Forsyth High School
Mohana Malapati
Angela Piszczek
3A
Forsyth County
South Forsyth High School
Sanika Ainchwar
Stacy Bagwell
3A
Forsyth County
South Forsyth High School
Tanush Prathi
Cindy Philpot
3A
Forsyth County
West Forsyth High School
Nishad Sankar
Lisa Brock
3A
Fulton County
Alpharetta High School
Leo Guan
Kelly Evers
3A
Fulton County
Alpharetta High School
Pranav Kalaga
Anthony Murdock
3A
Fulton County
Atlanta Jewish Academy
Jemima Schoen
Catherine Brand
3A
Fulton County
Benjamin Banneker High School
Anjola Adetola
Ian Wang
3A
Fulton County
Blessed Trinity Catholic High School
Meghan Louise Hamrick
Margaret Ward
3A
Fulton County
Brandon Hall School
Priyanka Singh
Scott Chruszcz
3A
Fulton County
Cambridge High School
Payton Key
Lauren Hall
3A
Fulton County
Cambridge High School
Trendan Lin
Suzanne Wren
3A
Fulton County
Centennial High School
Carmella Dunn
Kimberly Sambol-Tosco
3A
Fulton County
Chattahoochee High School
Cindy Fu
Ioana Beldeanu
3A
Fulton County
Chattahoochee High School
Sophia Ho
Kym Cooney
3A
Fulton County
Creekside High School
Andrew Michael Mercado
Carla Cabibi
3A
Fulton County
Creekside High School
Christine Simone Carter
Karen Armstrong
3A
Fulton County
Fellowship Christian High School
Reagan Lengefeld
Rick Sanson
3A
Fulton County
Fulton Academy of Virtual Excellence
Kathryn L. Smith
Cicily Pearson
3A
Fulton County
Fulton Science Academy Private Sch
Ishwar Haridh
Christopher Craig
3A
Fulton County
Hapeville Charter Career Academy
Sandra Donado
Steffon Benson
3A
Fulton County
Holy Innocents Episcopal School
Katherine Poch
Kevin Lewis
3A
Fulton County
Holy Spirit Preparatory School
Sophia Napier
Paulina Faraj
3A
Fulton County
Johns Creek High School
Neeraj Shailesh Palnitkar
Daril (DJ) Godinez
3A
Fulton County
King’s Ridge Christian School
Isabella Sacca
Kirsten McFadin
3A
Fulton County
Landmark Christian School
Sasha Heroe Powell
Dennis Wilson
3A
Fulton County
Langston Hughes High School
Kevin Edgardo Centeno-Rivera
Felicia Peeples
3A
Fulton County
Mill Springs Academy
Matthew Paul Clifton
Caila Bush
3A
Fulton County
Milton High School
Ashwin Mudaliar
Kristen Carwile
Region Winner
3A
Fulton County
Milton High School
Rebecca Yu
Eric Hogya
Region Winner
3A
Fulton County
Mount Pisgah Christian School
Dominic Sam Louw
Robert Denham
3A
Fulton County
Mount Vernon Presbyterian School
Adam Joseph Nagy
Audrey Schewe
3A
Fulton County
North Springs Charter High School
Aidan Patrick Neuser
Rahim Ghassemian
3A
Fulton County
Northview High School
Eric Liu
Frank Yeats
Region Winner
3A
Fulton County
Riverwood International Charter Sch
Erin McKenna Roby
Rod Schopke
3A
Fulton County
Riverwood International Charter Sch
Noah Daniel Brager
Rod Schopke
3A
Fulton County
Roswell High School
Stone D Smith
Christi Chilton
3A
Fulton County
St. Francis High School
Katherine Dixon
Melanie Pawlish
3A
Fulton County
The Cottage School
Christopher Martini
Ryan Lafitte
3A
Fulton County
The Galloway School
Diya Srivani Gundlapalli
Sam Biglari
3A
Fulton County
The Weber School
Barri Cecilia Seitz
Holly Chesser
3A
Fulton County
Tri-Cities High School
Sky Marie Sykes
Arnold Best
3A
Fulton County
Westlake High School
Terrell Malik Boyd Davis
Tanya Hickson
3A
Fulton County
Woodward Academy
Henry Hughey
Marianne Lecesne
3A
Gwinnett County
Archer High School
Dean Putnam
John Jameson
3A
Gwinnett County
Berkmar High School
Samad Ahmed
Gary Haynes
3A
Gwinnett County
Brookwood High School
Farhan Baig
Stephanie Timmons
3A
Gwinnett County
Brookwood High School
Niheer Kaumul Patel
Chris Michael
3A
Gwinnett County
Brookwood High School
William Li
Mirela Kimbrough
3A
Gwinnett County
Central Gwinnett High School
Mariabelle Azemar
Alan Dills
3A
Gwinnett County
Collins Hill High School
Sara Amou
Danielle Wilcher
3A
Gwinnett County
Dacula High School
Cooper Vaughn Brambley
Robert Winstead
3A
Gwinnett County
Discovery High School
Jerusha Titus
Thomas Curran
3A
Gwinnett County
Duluth High School
Mandy Xu
Jonathan Roy
3A
Gwinnett County
Grayson High School
Chikaima Jada Anigbogu
Lindsey Saa
3A
Gwinnett County
Greater Atlanta Christian School
Jackson Rosero
Samuel Vernhes
3A
Gwinnett County
Greater Atlanta Christian School
John Addison Alsobrook
Derek Wilson
3A
Gwinnett County
Gwinnett County Online Campus
Jackson Glenn Lee
Kristen Brigmond
3A
Gwinnett County
Gwinnett School of Math, Sci & Tech
May-Jann Wong
William (“Donny”) Thurston
3A
Gwinnett County
Hebron Christian Academy
Banseok Lee
Taylor Kulp
3A
Gwinnett County
Killian Hill Christian School
Shalena Lam
Matthew Lewis
3A
Gwinnett County
Lanier High School
Erika Meighan Tay
Laura Wood
3A
Gwinnett County
McClure Health Science High School
Tracy La
Theresa Ryan
3A
Gwinnett County
Meadowcreek High School
Cristopher Miranda
Robert Ro
3A
Gwinnett County
Mill Creek High School
Evan Allen Grove
Rick Creed
3A
Gwinnett County
Mill Creek High School
Joshua YoungJun Ha
Greg Marr
3A
Gwinnett County
Mountain View High School
Bao Hoai Trinh
Nicki Collins
3A
Gwinnett County
Norcross High School
Jordan Katz
Corey Fair
3A
Gwinnett County
Norcross High School
Sean Zhong
Michelle Larate
3A
Gwinnett County
North Gwinnett High School
Aditi Venkatesh
Katie Massey
Region Winner
3A
Gwinnett County
Notre Dame Academy
Riddhi Akshara
Elena Ouimette
3A
Gwinnett County
Parkview High School
Grace Jia Liu
Jon Aldrich
3A
Gwinnett County
Paul Duke STEM High School
Nathan Lo Chen
Andrew Wright
3A
Gwinnett County
Paul Duke STEM High School
Rohan Jagdish Pai
John Mobley
3A
Gwinnett County
Peachtree Ridge High School
Katharine Y. Wang
Michael Crawford
3A
Gwinnett County
Providence Christian Academy
Lydia Katherine Panek
Renee Sargent
3A
Gwinnett County
Seckinger High School
Phoebe Yoon
Rhonda V. Perry
3A
Gwinnett County
Shiloh High School
Jessica Duong
Isaac Kwak
3A
Gwinnett County
South Gwinnett High School
Dominique LoBlack
Natilee Brown-Van
3A
Gwinnett County
Sugar Hill Christian Academy
Benjamin Jones
Sherry Wiltshire
3A
Gwinnett County
Wesleyan School
Robert James Devlin
Joseph Cooper
3A
Marietta City
Marietta High School
Max Joseph Parker Herman
Cole Phillips
3A
Marietta City
The Walker School
Matthew Rossitch
Michael Arjona
3A
Marietta City
The Walker School
Raj Shroff
Cindy Schafer
3A
Virtual School System
Georgia Cyber Academy
Henry Amartey
Dana Rodney
bottom of page