Search
Print Page
STAR 2017 Local Winners
Share |

 

 

Congratulations to the 2017 Local STARs!

 

 

STAR Region 1
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Bartow County Adairsville High School John Atkinson Beth Payton
Cass High School Benjamin Bryan Hall Micaela Armona
Woodland High School Sara Taylor Bradley Jackie McMahan
Bremen City Bremen High School Sam Bennett Zimmerman Daniel Gurley
Calhoun City Calhoun High School Jennifer Clara Mulijawan Christina Long
Carroll County Central High School Sydney Grace Blunschi Susan Horton Secord
Mt. Zion High School Cameron L. Brown James Maske
Oak Mountain Academy Carley Robinson Andy Denny
Temple High School Anabelle Rose Crulee Jessica Bohlen
Villa Rica High School Charles Jeffrey Howard Sarah Triplett
Carrollton City Carrollton High School Joshua Martin McLaughlin Laura Rader
Cartersville City Cartersville High School Joseph Haden Boone Erik Boulier
Excel Christian Academy Bailey Belasario Carrie Peterson
Catoosa County Heritage High School Jacob Frogge Kimberly Hayen
Lakeview-Ft Oglethorpe High  Sumin Moon Ashley Wagner
Ringgold High School Timothy Kim Al Lanphier
Chattooga County Chattooga High School Abbey Leeann Tudor Leann Porter
Chickamauga City    Gordon Lee High School Brianna Smith Heather Solmon
Dade County Dade County High School Jed Charles Henderson Tonya Gatlin
Dalton City Christian Heritage School Anna Kirsten Shultz Brian Branam
Dalton High School Jacob D. Ferguson Minako Barry
Floyd County Armuchee High School Jayme Michelle Barrett Ashley Flagello
Coosa High School Keiley Anne Rowland Adam Daniel
Model High School Katerina Marie Creel Lacey Pinson
Pepperell High School Abbey Laurel Hensley Linda Casey
Gordon County Gordon Central High School Gabriel Ross Dixon Brian Hall
Sonoraville High School Avery Britt Jeremy Green
Haralson County Haralson County High School Joshua Nathan Hardeman Michael Clayton
Heard County Heard County Comp. High School Austin Trey Alford Trent Bianco
Murray County Murray County High School Neil Patel Katie Lents
North Murray High School Noah Nathaniel Bradley Robert Bringe
Paulding County East Paulding High School Marissa Faye Boyd Christopher Holcomb
Hiram High School Amber Renee Ott Jason Pritchett
North Paulding High School Jake Windham Jason Goodman
Paulding County High School Chayton Pabich Leigh Becigneul
South Paulding County High School   Shane Matthew Wisehart Michael Wisehart
Polk County Cedartown High School James William Scott Perry Clint Jones
Rockmart High School Janae Sally Crawford Jada Conring
Rome City Darlington School Mingzhao "Thompson" Liu Gregg Marshall
Rome High School Saabiq Dewan Jamie Wisner
Unity Christian School Carson Emery Earnest Donna Bojo
Trion City Trion High School Katerina Michelle Townsend Kelly Wilson
Walker County LaFayette High School Rebecca Elizabeth Benson Amanda Lanier
Ridgeland High School Taylor Williams Sandra Weathers
Whitfield County Coahulla Creek High School Damary Gutierrez-Hernandez   Billy Singletary
Northwest Whitfield High School Jacob Franklin Smith Melissa Torbett
Southeast Whitfield High School Michael Scot Jones Matt Hickman

STAR Region 2
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Dawson County Dawson County High School Luke Leon Ellis Cindy Brookshire
Fannin County Fannin County High School Isabel Wanner Tammy Thomas
Mountain Area Christian Academy Gracie Hooper Stacie Harkins
Gainesville City Gainesville High School Anna Diaz Chandra Karnati
Lakeview Academy Dhruv Gaur Philip Chittaro
Riverside Military Academy Kelvin Xicheng Lee Brenda Barger
Gilmer County Gilmer High School Tyler Roger Queen Renee Hoard
Habersham County Habersham Central High School Joseph Bradley Meredith Rhea Galati
Tallulah Falls School Mark Faingold Scott Davis
Hall County Chestatee High School Ivan Alexander Martin Natalie White
East Hall High School Grace Hilley Ginger Workman
Flowery Branch High School Alexis Marie Durling Dennis Naughton
  Johnson High School Jackson Patrick Kelly Gary Martin
  Lanier Christian Academy Charles Wallen Alan Dills
North Hall High School Paula Carmen Rios Tony Wagner
West Hall High School Christopher Joss Arbise Lela Whelchel
Lumpkin County Lumpkin County High School Elaina Cheyenne Landrum Don Landrum
Pickens County Pickens High School Jonathan Fredrick Friedman Will Nix
Rabun County Rabun County High School Halle Skye Fowler Ansley Fowler
Rabun Gap-Nacoochee School Gardner Blake Jonathan Marion Truslow
Stephens County Stephens County High School Ian Douglas Allen Erin Potterf
Towns County Towns County High School Scott Marshall Ledford Mandy Housley
Union County Union County High School Madison Leigh Horinek Mark Donahue
Woody Gap School Payton Elizabeth Gooch Althea Cantrell
White County White County High School Christie Lee Taylor Timothy Mayo

STAR Region 3A
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Atlanta City Atlanta Girls School Sarah M. Walker Melissa Hankinson
Atlanta International School Niall Gamble Adam Lapish
B.E.S.T. Academy Dionte Lee West Shetera Smith
Benjamin E. Mays High School Samuel Jackson Weekes Cassandra Gilliam
  Booker T. Washington High School Benjamin LeCharles Leverette Tiffany Stembridge
Carver Early College High School Jenny Nguyen Dennis Hymphrey
Carver HS of Technology Brittany Byner Arlice Sconyers
Charles Drew Charter Zoe Andrews Jennifer Ulbrich
Coretta Scott King YWLA Mikalah Iman Thomas Armani Mitchell
Frederick Douglass High School Matthew Yarbrough Antionette Hood
Henry W. Grady High School Clarissa Nancy Mullig Roderick Pope
  KIPP Atlanta Collegiate High School Elijah Marbuary Huong Vo
Maynard H. Jackson High School Lucille Anne Grant Samone Robinson
North Atlanta High School Ezekiel Day Jeanne Hall
Pace Academy Prashanth Kumar John Pearson
South Atlanta High School CAD Nykera Mone't Dixon Michael Perrelli
The Lovett School Claire Buffington Robert Amar
The Westminster Schools Elizabeth Bailey Jesse Breite
Therrell High School Cheyenne Ransom Kindia Pgouda
Buford City Buford High School Hee Joo Choi Amy Lister
Cherokee County Cherokee Christian High School Benjamin Koehler Dilawar Khan
Cherokee High School Pragya Sharma Charles Ingham
Creekview High School John Austin Miles Wendy McCarron
Etowah High School Brandon Clarence Baker Wright Vermilya
River Ridge High School Anabelle Paulino Joy Clarkston
Sequoyah High School Isabelle Olivia Riddle Wendy Roberts
Woodstock High School Austin James Cox Deborah Hipp
Cobb County Alan C. Pope High School Alexander James Reedy Luisa Munar
Allatoona High School Kaitlin Kay Slicker Christine Wells
Campbell High School Michael Samuel Peng Melyn Roberson
  Carlton J. Kell High School Jonathan Hardy Morris Davana Silva
  Cornerstone Preparatory Academy Sydney Scott Jillian Cosgrove
  Cumberland Christian Academy Paige Collins Karen Davis
Dominion Christian High School Seung Won Nam Kevin Rhoads
George Walton High School Lucy Shihan Wang Alan Farnsworth
  Harrison High School Ethan Paul Baker Kent Simmons
Hillgrove High School Nathan Christopher Hill Sylvia Spruill
Kennesaw Mountain High School Zane Garrison Placie Deborah Aughey
Lassiter High School Christopher John Freel Wylie Brown
McEachern High School William Samuel Adair Beth Amacher
Mt. Paran Christian School Clay Van de Vate David Fitzpatrick
North Cobb Christian School Caitlin Barra Debbie Brink
North Cobb High School Katherine Shambaugh Deepa Stephen
Osborne High School Kameron Gates Andrea Hopkins-Taylor
Pebblebrook High School Emma Dowdy Jacob Dogias
Shiloh Hills Christian School Jordan Wayne Ratliff Kimberly Johnson
South Cobb High School Emily Elizabeth Baker Victor Burrell
Sprayberry High School Ian Jordan Burke Tanya Lancee
Wheeler High School Samuel Joseph West Mark Hoskins
Whitefield Academy Daniel Justice Christopher McDonald
Decatur City Decatur High School Jackson Quon Meyer-Lee Cara Cassell
DeKalb County Arabia Mountain High School Danielle Valette Dean Fred Okoh
  Atlanta Jewish Academy Dan Jutan Bill Shillito
Ben Franklin Academy Indira Annalise Cunningham Martha Burdette
  Cedar Grove High School Avanti Kelly Pointer Edith Kane
Chamblee Charter High School Manav Mathews Uwe Neuhaus
Clarkston High School Kenny Casimir James Hall
Columbia High School Quan Usher Hetal Raval
Cross Keys High School Yusuf Azizi Jake Eismeier
DeKalb Early College Academy Andrew Chambers III Tahiti Mitchell
DeKalb School of the Arts Eleanor Aida Iskander Sondra Williams
Druid Hills High School Will Said Vincent Gray
Dunwoody High School Matthew Desoutter Adrienne Rowe
Greenforest-McCalep Christian Jeffery Ikechukwu Obiagu Rhonda Hicks
Lakeside High School Advaith Sekharan Terry Krugman
Lithonia High School Jaylin Devon Bolden Timothy Gant
Marist School John Patrick Dinges Tim Perez
Martin Luther King, Jr. High School Indra A. Meyers Calvin Leaks
  McNair High School Dontay Gibson Ella Perkins
Miller Grove High School Ava Gardner Jared Brown
Redan High School Aiyasia Zakiya Peoples Rondolph Codlin
Southwest DeKalb High School Darion Armond Isom Raymond Maple
St. Pius X Catholic High School Jacob Gardner Ressler-Craig Kristin Kramer
Stephenson High School Marlon Armand Greene Mario Miner
Stone Mountain High School Amira Alshemari Doug Dakin
Towers High School Isaiah S. Watson Jamila-Akilah Harris
Tucker High School Daniel Alexander Wade Viveka Davis
W.D. Mohammed High School Maya Martin Aliyah Kai
Forsyth County Forsyth Central High School Parker Bryant Davenport Kelli Schuyler
Horizon Christian Academy Taejun Kim Gary Bennett
Lambert High School Amanda Lang Lisa Robinson
North Forsyth High School Bradley Dover Amanda Swafford
Pinecrest Academy Lauren Cobak Len Insalaca
South Forsyth High School Harish Kamath Carol Sikes
West Forsyth High School Kelsey Kasischke Lisa Brock
Fulton County Alpharetta High School Anav Mittal Frank Fortunato
Benjamin Banneker High School Jared Jackson Matthew Patterson
Blessed Trinity Catholic High School Nolan Monroe Tanner Greg Johnson
Brandon Hall School Shunuang Liu Scott Chruszcz
Cambridge High School Madison Avery Landis Bryan Wallace
Centennial High School Kyle Qian Ko-Ming Shih
Chattahoochee High School Saitej Guttikonda Matthew Mihordea
Creekside High School Jahleelah Nicole Shaheed Erica Veasey
Fellowship Christian High School Zachary Dean Schenken Rick Sanson
Holy Innocents Episcopal School Clarisa Colton Elizabeth Lamback
Holy Spirit Preparatory School Natalie G. Casel Peter Radosta
Johns Creek High School Akhil Vaidya Katherine Sanchez
Landmark Christian School Mark Destin Humphries Dennis Wilson
Langston Hughes High School Isaac Aziel Tenga David Wachlin
Mill Springs Academy Elizabeth Grace Flagg Brandi Smallwood
Milton High School Anshul Prakash Gupta David Yang
Mt. Pisgah Christian School Amy Nakyung Rhee Daniel Glenn
Mount Vernon Presbyterian Jacob Buck Sam Baroody
North Springs Charter High School Chase Aaron McCrath Stephen Bengston
Northview High School Bill Wang Zhang Ashley Ulrich
Riverwood International Charter Jeremy Colton Rama Balachandran
Roswell High School Anna Crossley Travis Carr
St. Francis High School Daniel Keehn Vincent Ford
The Galloway School Saachi Datta LaRita Williams
The Weber School Ross Williams Michael Chalmers
Westlake High School Brian Woolfolk Gramisha Hernandez
Woodward Academy Carson Trant Collins Jeff Floyd
Gwinnett County Archer High School Hannah Karin Mahaffey John Jameson
Berkmar High School Diane Jin Lin Christopher Pae
Brookwood High School Karl Patram David Dimsdale
Central Gwinnett High School Qasim Hassan Lindsay Bates
Collins Hill High School Douglas Aaron Court Ryan Keefer
Covenant Christian Academy Caleb James Godwin Brandon Buchanan
Dacula High School Paul Valdez Dittamo Matthew Ludewig
  Discovery High School Brandon Kelsey McCoy Jonathan Larese
Duluth High School Margaux Ratcliff Jim Reason
Grayson High School William Vincent Taylor Jeremy Mulkey
Greater Atlanta Christian Mason English Derek Wilson
Gwinnett HS Math, Science & Tech Sabarish Sainathan Greg Field
Hebron Christian Academy Katherine Emily Reynolds Shomari Young
Killian Hill Christian Academy Ke Jia Zhang John Allan
Lanier High School Ashley Chaerry Park Collin Jones
Meadowcreek High School Aljon Pineda Pintu Thaker
Mill Creek High School Bryan James Endsley Aylen Parra
Mountain View High School McKade Stewart Billy Jones
Norcross High School Jennifer Lynn Wang michelle Larate
North Gwinnett High School Jonathan Wonki Park Jeremy Martin
Parkview High School Mohammad Makhmudov Caroline Miklosovic
Peachtree Ridge High School Eric Dong Yan Gabriel Pak
Providence Christian Academy Joshua S. Randrup Randall Cailor
Shiloh High School Mehul Mehra Vincent Tran
South Gwinnett High School Isabelle Williams Meryl Weaver
Wesleyan School Angela Grace Yang Deborah Brown
Marietta City Marietta High School Asia Janae Hypsher Jenny Lee
The Walker School Alizeh Sheikh Cindy Schafer
Virtual System Georgia Cyber Academy Malik Saafir Denise Delk

STAR Region 3B
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Butts County Jackson High School Jacob Gregory Hobbs Christa Miller
Clayton County Charles Drew High School Samuel J. Ofori Cheyene Rittenbery
Elite Scholars Academy Oluwapelumi Daomi Hannah Norris
Forest Park High School Pamela Le Nguyen David Asberry
Jonesboro High School Karen Ezenne Jason Beavers
Lovejoy High School Tuong Vi Bui Nguyen Ursula Gordon
Morrow High School Nicholas Dinh Nguyen Jennifer Henley
Mt. Zion High School Ebitimi Gideon Orubina Makiba Moore-McBride
Mundy's Mill High School Jasmine Alexis Cambridge John David Dearin
North Clayton High School Sequoyah Rosa Bell Kansas Cooley
Riverdale High School Jessica Rose Docks Nichelle Williams
  Stilwell School of the Arts Vuong Vuong Mai Jeremy LeMahieu
Coweta County East Coweta High School Emma Marie Helfers Chris Sewell
Newnan High School Stephanie Elizabeth Cannon Clay Hildebrand
Northgate High School Bo Patrick Heatherman Elizabeth Lotter
The Heritage School Harper Thomas Minor Brooke Martin
Trinity Christian School Joshua Hess Jennifer Rinkenberger
Douglas County Alexander High School Katherine Gamel Jeff Davison
Chapel Hill High School Kayla Lynn McLain Zac Cooper
Colonial Hills Christian Leah Annette Phillips Debbie Hicks
Douglas County High School Erica Kaila Bressner Shea St. John
Harvester Christian Academy Jae Hyun Lee Barbara DeLozier
Heirway Christian Academy Rebekah Lewis Mary Ashlock
Lithia Springs High School Timothy Brandon Lindstrom Keenan Lee
New Manchester High School Chassey Jordyn Lock Eric Mulkey
Fayette County Fayette County High School Rebecca Arlene Hammond Brian Harmon
McIntosh High School Jiaxing Liu Connie Bryant
Our Lady of Mercy High School Cathy Vu Tran Sergio Burguet
Sandy Creek High School Phaidra Buchanan William Bryan
Starr's Mill High School Griffin Tillman Susan King
Whitewater High School Matthew Skibiel Kim Newman
Henry County Bible Baptist Christian School Mackenzie Lei Wright Diane Pittman
Community Christian School Brittany Nicole Adams Barbara Thuman
  Creekside Christian School Kamryn Cannon Lauren Payne
Dutchtown High School Anna Dan Nguyen Rajeswari Narasimhan
Eagle's Landing Christian School Alexandria Austin Shelley McNeight
Eagle's Landing High School Andrea Augustine Pansy Forrester
  Hampton High School Julia Marie Floyd Katherine Bailey
Henry County High School Robel Betre Sherifat James
Locust Grove High School Joseph Lloyd Turner Duffey Danna Sigle
Luella High School Emily Elizabeth Pugh Dean Goldgar
  New Creation Christian School Tucker Kevin Norman Annie Smith
Ola High School Madelyn Nicole Conn Steve Sewell
Stockbridge High School Eric Mitchell III Heather Toliver
Strong Rock Christian School Hayden Harper nathan Boles
Union Grove High School Justin Gittemeier Renee Stanfield
Woodland High School James Alan Delisle Michael Shook
Lamar County Lamar County High School Brannon David Waller Sara Wilson
Pike County CrossPointe Christian Academy Jesse Greenwood Scott Huckaby
Pike County High School John Ever Lori Gilreath
Rockdale County Heritage High School Smith Meach Margie Talevski
Rockdale County High School Martin Augustine Murphy Tiffany Jones
Rockdale Magnet Science & Tech Andrew Markham Bonar Chuck Garner
Salem High School Manuel Omar Tapia Monique Brown
Griffin Christian High School Chandler Creswell Jordan Souther
Griffin High School Jeramie Mercado Paz Eric Harper
Skipstone Academy Sara Reeves Kiley Huddleston
Spalding High School Turner Gerald Jordan Delainer Joiner

STAR Region 4
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Banks County Banks County High School Meagan Lynn Steverson Jody White
Barrow County Apalachee High School Ryan miller Aaron Cleveland
Bethlehem Christian Tanner Bain Still Cricket Butler
Winder-Barrow High School Isaac Edward St. Clair Matthew Perry
Clarke County Athens Christian School Seavy O'Neal Tim Cummings
Cedar Shoals High School Geoffrey T. Mon Amit Bharucha
Clarke Central High School Avery Elise Warner Joy Sapp
Msgr. Donovan Catholic High School Megan Frances Wickwire Jason Miller
Commerce City Commerce High School Kendell Renee Moon Mark Hale
Elbert County Elbert County Comp. High School Sara Eva Schatz Charles Palmer
Franklin County Franklin County High School Jacob Anthony Heider Amy Williams
Greene County Greene County High School Marcus Jamal Barnes Scott Yearwood
  Nathanael Greene Academy Tyler Stewart Jane Morgan
Hart County Hart County High School Gabrielle Renee Garringer Ana Gordy
Jackson County East Jackson Comp. High School Rachel Brooke Anderson Miguel Guisasola
Jackson County High School Rachel Xiong Steven Bowles
Jefferson City Jefferson High School Patterson McEver Dugan Kristofer Plummer
Madison County Madison County High School Matthew Stephen Brantley Trent Wilkes
Morgan County Morgan County High School William Robert Jones Jeffrey Rowser
Newton County Alcovy High School Luke Campbell Karen Booth
Eastside High School Mary Grace Schlueter Leo Mallard
Newton High School Kara Michelle Gartner Ebony Green Moon
Oconee County Athens Academy Kevin Yin Richard Patterson
North Oconee High School Zida Wang Scott Thompson
Oconee County High School Anderson Kim Jacob Forrester
Prince Avenue Christian School Chase Michael Deatrick Jimmy Phillips
Westminster Christian Academy Abigail Rae Snyder Emma Stephens
Oglethorpe County Oglethorpe County High School Alexander Smith Mark Ruppelt
Social Circle City Social Circle High School Emma Reese Payne Erin Claridy
Walton County George Walton Academy Peyton Riley Hutchison Debra Cook
Loganville Christian Academy Jett Thistle Andrew Martin
Loganville High School Cameron James Mike Goethals
Monroe Area High School Blair Caldwell Nathan Gray
Walnut Grove High School Jacob Hayes Allen Cheryl Brazelton

STAR Region 5
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Chattahoochee County Chattahoochee County High School Madison Laine Shillig Sara Kraus
Harris County Harris County High School Sailor Ann Irwin Stevens Josephine Lumsden
Marion County Marion County High School Melody Golden Laurene Owens
Meriwether County Flint River Academy, Inc. Maxwell Jarck Kay Barnes
Greenville High School Karen Maybeth Mancera Azamar   Antonio Owens
Manchester High School Rebecca Pierce David Enlow
Muscogee County Brookstone School Emily Teague Dale Epperson
Calvary Christian School Hayley Elizabeth Womble Liz Brooks
Carver High School Cameron Alexander Ashe Kenneth Lawrence
Columbus High School    Varun Nukala Robert Morgan
Early College Academy Heavenleigh C. Daniel Shannon Starr
Hardaway High School Rowan Armstrong Jeffrey Greer
Jordan Vocational High School Christopher Michael McMann Carl Holcombe
Kendrick High School Michaela Camill Brown Josiah Sumbry
Northside High School Tia Gray Monica Colmenares
Spencer High School Shawn Gatewood Gaye Haynes
St. Anne Pacelli Catholic School Matthew Oliver Noreen Rodriguez
W.H. Shaw High School Amy Lee LaJoyce Sanders
Schley County Schley County High School Kerman Douglas Goodin Patti Wurtz
Talbot County Central High School Shykira Miya Thomas Major Andre Nettles
Taylor County Taylor County High School Emily L. Hartley Dana Albertson
Thomaston-Upson County    Upson-Lee High School Dallas Fitzgerald Hoffman Margaret Blackwell
Troup County Callaway High School Grace Deanna Summers Adam Wamsley
Lafayette Christian School Abigail Hughes Carrie Busch
LaGrange Academy Courtney Deneise Keeble Jennifer Smith
LaGrange High School Seungju Lee Tony Whiddon
Troup County High School Joshua Charles Wreyford Chance Giddens
Webster County Webster County High School Tyra Chanise Green James McCullough

STAR Region 6
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Baldwin County Baldwin High School Erich K. Fietkaus Ryan McCoy
Georgia Military College HS Andrew Watkins Amanda Mercer
John Milledge Academy Simran Kaur Brar David Gallagher
Bibb County Central Fellowship Christian Caleb Nelson Savannah Walker
Bibb County Central High School Sarah Baldree Joshua McCorkle
Covenant Academy Calista Shields Watson Lewis Watson
First Presbyterian Day School Katlyn Smaha Rennie Atkinson
Howard High School Jenny Lee Melinda Powell
Mount de Sales Academy Lydia Good Mark McMahon
Bibb County Northeast High School Leyla Slappy Robert Winborne
Rutland High School Anjali Rakesh Patel Hema Keerthi
Southwest Magnet Law Academy Jeremy M. Collins Rachind Chafyaay
Stratford Academy Tarab Ajjan Luke Harrington
Tattnall Square Academy Caroline Elizabeth Dunn Carolyn Smothers
Westside High School Jacob M. Mulli Jan Avila
Windsor Academy Ethan Harpe Ashley Bentley
Bleckley County Bleckley County High School Blake Austin Bohannon Doyle Floyd
Crawford County Crawford County High School Harlisa Lockett Agnes Hollingshed
Crisp County Crisp Academy Mackenzie Carl Brown Susan McKinney
Crisp County High School Morgan Ellie Lawson Merritt Fields
Dodge County Dodge County High School John Roberts Chris Ryles
Dooly County Dooly County High School Niana E. Haddock Brian Anderson
Fullington Academy Samuel Dean Evans  Kimberly Floyd
Dublin City Dublin High School Mark Walter Donnell Carla Dollar
Houston County Houston County High School Nivedha Soundappan Shelia Jones
Northside High School Nicholas A. Wong Cherri Nix
Perry High School Dawson Robert Dooley Nathan Dooley
The Westfield School George Branham Culpepper Pam Pierce
Veterans High School Davidson Allen Poole Ike Thompson
Warner Robins High School Rebecca Kathryn Walde Scott Daniel
Jasper County Jasper County High School Amber York Christie McAlum
Piedmont Academy, Inc. Wyatt David Galloway Leslie White
Jones County Jones County High School Ty Knute Nelson Greg Nisbet
Laurens County East Laurens High School Jennifer Lopez Terri Kerr
Trinity Christian School Jackson Hardy Smith Allison Rogers
West Laurens High School Disha Manojkumar Patel Cheryl Coleman
Macon County Macon County High School Caitlynn Chevon Journey Julie Greene
Monroe County Mary Persons High School Maiah Ann Wiley David Meeks
Peach County Peach County High School Luis Rolando Ortega Victor Hedgpeth
Pulaski County Hawkinsville High School Ana Ruby Kilgore Kevin Morrison
Putnam County Gatewood Schools, Inc. Matthew Bouchelle Weeks Libby Haley
Putnam County High School Timothy Silva Jonathan Deen
Twiggs County Twiggs Co. Comp. Middle-High School Kyile Hancock Bradley Lord
Wilcox County Wilcox County High School Shelby Danielle Warren Shelley McQuaig
Wilkinson County Wilkinson County High School Dakota Lee Snow Valeria Williams

STAR Region 7
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Burke County Burke County High School Christopher Umoh Etteh Lorri Hurst
Edmund Burke Academy Nathan C. Mulling Karen Reeves
  Faith Christian Academy Rebekah Michelle Ramey Amy Grubb
Columbia County Augusta Christian Schools Robert Parker Wiley Sarah White
Augusta Preparatory Day School Varsha Menon Tim Shafer
Evans High School Ananya Chakraborty DiAnne Johnson
Greenbrier High School Sean Reese Krautheim Ashley Whipple
Grovetown High School Naomi Rosado Kim Buchanan
Harlem High School Hunter Berry Brian Levens
Lakeside High School Rachael Katharine Cundey David Arrington
Glascock County Glascock County Cons. School Kaylee Greene DAwn Brake
Hancock County John Hancock Academy Matthew Trey Workman Wendy Branch
Jefferson County Jefferson County High School Tyler Gage Dill Alicia McCutcheon
Thomas Jefferson Academy Skylar Renee Holt Amber Dowdy
Jenkins County Jenkins County High School Jacob William Nelson Anna Allen
Johnson County Johnson County High School Christina Danielle Josey Amanda Winfre
Lincoln County Lincoln County High School Zia Valerie Williamson Shelia Wilkes
McDuffie County Thomson High School Jacob Andrew Derry Khrista Henry
Richmond County A. R. Johnson Magnet HS Jennifer Louise Endres Sara Lokey
Academy of Richmond County Thandiwe A. Brown Jerry Knox
Alleluia Community School Samuel Freed Stephen Swenson
Aquinas High School Connor Ryan Sweeney Casey Wolfe
Cross Creek High School Brianna Quick Michael Price
Curtis Baptist School Colin Ulrich Gina Turner
Davidson Fine Arts Magnet Hannah Huang Carl Hammond-Beyer
George P. Butler High School I'cyla Noelle Scott Leah Carlton
Glenn Hills High School Robert Drew Thiyagarajan Srinivasan
Lucy Craft Laney High School Krystyanna Moore Dwayne Dubose Jr.
Richmond County Tech Magnet Daniel R. Richardson Ellington Amy
Westminster Schools of Augusta Michael Joseph Axel Matt Rich
Westside High School Nicholas Norwood Nancy Ginn
Warren County Briarwood Academy Connor Matthew Land Kayleigh Sheppard
Washington County  Brentwood School Lauren Elizabeth Crabb Eloise Adams
Washington County High School Anna Corinne Sheppard Allison Doolittle
Wilkes County Washington-Wilkes High School Thomas Trevin Burriss Don Keiser

STAR Region 8
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Bryan County Bryan County High School Bradley James Howard Inga Cashon
Richmond Hill High School Braden G. Chapman Joe Traywick
Bulloch County Bulloch Academy Evan Drake Amaral Vanessa North
Portal High School Holly Sawyer Tom Marshall
Southeast Bulloch High School Joseph Michael Muldrew Susan Boddiford
Statesboro High School Neha Aggarwal Bruce Law
Trinity Christian School David Pierson Donna McKenna
Candler County Metter High School Christian Lynnetria Summerlin Allen Lanier
Chatham County Alfred Ely Beach High School Sheri Ashanti Kearse Shnita Camps
Benedictine Military School Collins Sherrill  Jim Hicks
Bethesda Academy Shermar Orr Jaime Sullivan
Bible Baptist School Daniella Ray Cynthia Kyle
Calvary Day School Robert Upton III Angela Norris
H. V. Jenkins High School Matthew Patrick Gay Lorelei Howard
Islands High School Phillip Chu Hong Joyce Chow
New Hampstead High School Kristopher C. Lee Morianna Daniel
R.W. Groves High School Savannah Eleanor Pauline Jackson   Joan Roach
Savannah Arts Academy Evan Blasy Amy Durden
Savannah Christian Prep School Camila Valentina Quintero Hilsaca Lisa Kavanaugh
  Savannah Country Day School Mark Harrison West Thomas Crenshaw
  Savannah Early College High School C'Asia Griffin Gloria Pinckney
Sol C. Johnson High School Jacquelyn Suzanne Zipperer Jamie Philipp
St. Andrew's School Benjamin Ramsay Mayo Nick Broom
St. Vincent's Academy Natalie Rose GaNun Justin Johnson
  Veritas Academy Caroline Elise Fender Anna Liebing
Windsor Forest High School Johnny Ho Natalie Chase
Woodville-Tompkins High School Deborah Johnson Janelle Partap-Richardson
Effingham County Effingham County High School Marina Rebecca Van Sickle Ann Waltz
South Effingham High School Katherine Freeman Craig Owens
Emanuel County David Emanuel Academy Brianna Cranford Clay Sally Grover
Emanuel County Institute Trent Carlyle Smoyer Tracey Mercer
Swainsboro High School Mason Grant Ashley Henry
Evans County Claxton High School Jordan JaCory Brewton Sandra Lyn Peacock
Pinewood Christian Academy Madeline Grace Thompson Allison Pollack
Liberty County Bradwell Institute Sung-Kyung Shin Michael Bell
First Presbyterian Christian Academy John David Killough Lee Christensen
Liberty County High School Jevante Gershon Dewberry Brian Nixon
Long County Long County High School Breana Lee Harmon Sabrina Caines
Montgomery County Montgomery County High School Jacey Leigh Thomas Jonathan Hardeman
Screven County Screven County High School Inna Meagan Kimbrough Ashley Lariscy
Tattnall County Tattnall County High School J Daniel Shuman Tammy Harvey
Toombs County Robert Toombs Christian School Elizabeth Hope Denmark Ann Smith
Toombs County High School Oren Anderson Morgan Rustin Howard
Treutlen County Treutlen High School Seth Colton Love Dwight Love
Vidalia City Vidalia Comp. High School Anastacia Grace Wood Candace Chomskis
Vidalia City Vidalia Heritage Academy Brayden W. Price Mandy Sanders
Wheeler County Wheeler County High School Victoria Adams Bryant Oliver

 

Continue to Regions 9-11

 

Membership Management Software Powered by YourMembership  ::  Legal